GuLLerin En GuzeLine Layik Ummet OLma DilegiyLe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GuLLerin En GuzeLine Layik Ummet OLma DilegiyLe

Rv BlogHomeAnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kur'anı en son Ne zaman Terk ettiniz?

YazarMesaj
RasuleVuslat
Administrator
Administrator
RasuleVuslat

Kur'anı en son Ne zaman Terk ettiniz? Empty
MesajKonu: Kur'anı en son Ne zaman Terk ettiniz?   Kur'anı en son Ne zaman Terk ettiniz? EmptyPtsi Ekim 12, 2009 1:25 pm

Süslü Boş Rahlemiz?
Kur'anı en son Ne zaman Terk ettiniz? 108s00
Duvardaki Özenle Saklanmış Kur'an
Kur'anı en son Ne zaman Terk ettiniz? 13840228_5s2

Bazen Uzun süre Unutulmuş, Toz tutan Terkedilmiş Kuran Kılıflarının Neredeyse Tozdan Rengi değişmiş!
Evdeki Kuran Davacı Olacak!
En son Geçen Yıl Ramazandamı Okumuştuk?
En Son Ramazandamı anlamıştık! Yaşamıştık!
Yada Hergün Yaşıyorum, Okuyorum!
Cidden Soralım En son Ne zaman Terk Ettik Kuranı?
Dün Sabah Namazında, Yada Dün Akşam, Yada Geçen Cuma Terk Ettim Diyenlere Selam Olsun.

Kur'anı en son Ne zaman Terk ettiniz? Kuran

Haydi Ya Allah
Evdeki, İşteki Kur'anlarımıza Sarılalım, Kucaklayalım.
Dikkat edin
Üzerinde Toz varsa , Kalbinizde de tozlanma olmuştur!

Gününüz ve Yarınlarınız Kur'an Olsun Efendim.

Okuyan, Anlayan, Yaşayan, Yaşattıranlardan Olmak Temennisiyle İnşaallah

Umuyorum Bu Ramazan ve sonrasında Terk etmeyeceğiz.

"Abdullâh İbn-i Mes'ûd radiya'llâhu anh'den şöyle dediği rivâyet olunmuştur: Bir kere Nebî salla'llâhu aleyhi ve sellem bana: Ey İbn-i Mes'ûd haydi bana Kur'ân oku, diye emretti. Ben de:

- Yâ Resûla'llâh! Kur'ân sana gönderildiği halde onu size nasıl okuyacağım? dedim. Resûl-i Ekrem:

- Kur'ân'ı ben başkasından işitmeği çok hoşlanırım, buyurdu. Ben de Sûre-i Nisâ'yı okumağa başladım. Okurken

âyetine gelince Resûl-i Ekrem: - Sus, buyurdu. O sırada gördüm, ki Resûlullâh'ın iki gözü yaş döküyordu.B/ 1693

"Sizler Allah'ın kelamı olan Kur'an'dan daha faziletli bir şey ile Allah'a dönemezsiniz."

"Kur'an-ı Kerim Allah'a; gökler , yer ve aralarında bulunan varlıklardan daha sevimlidir."

"Kim Kur'an okursa ömrünün en fena devresine ,en kötü noktasına iletilmez. Bunun delili Allah'ın şu sözüdür: "Sonra insanı aşağıların aşağısına çevirdik. Ancak iman edenler hariç " İman edenler "Kur'an okuyanlar" anlamınadır."

Selam ve Dua İle

Kur'anı en son Ne zaman Terk ettiniz?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» La ilahe illallah dedigin zaman...
» İslami Hayat Her Zaman Yaşanabilir