GuLLerin En GuzeLine Layik Ummet OLma DilegiyLe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GuLLerin En GuzeLine Layik Ummet OLma DilegiyLe

Rv BlogHomeAnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

hani söz nermişyik

YazarMesaj
hattap

hattap

hani söz nermişyik Empty
MesajKonu: hani söz nermişyik   hani söz nermişyik EmptyPerş. Ekim 21, 2010 8:01 pm

selamünaleykün canlar
hani söz vermiştik galu belada ahitleşmiştik rabbimle evet allahım sen bizim rabimizsin sana söz veriyoruz sıratı mustakim üzerine olacağız başka yere gitmeyeceğiz ne çabuk unuttuk sözümüzü bir beşere deyil verilen söz yaratana ahde vefa etmedik yalan söyledik biliyordu o bizim böyle yapacağımızı unuturuz diye bize kitaplar.rehberler gönderdi olaki şaşırırlar diye allah bizleri kendisine kul olalım ve teslimleri gerçekleştirelim diye yarattı bizler yarın huzuruna varınca hani kulum bana söz vermiştin derse ne diyeceğiz ozaman
bakın ayetinde ne diyor yaratan

bismillahirrah manirrahıymbirde rabbin
,ademoğollarından bellerindeki zurriyetini alıp da onları hendi nefislerineşahit tutarak.ben sizin rabbiniz deyilmiyim dediği vakit pekala rabbimizsin diye yapmıştık dediler[bunu]kıyamet günü bizim bundan haberimiz yoktu demeyesiniz diye yapmıştık
vefa nedir bilirmisin ey beşer arkanda bıraktığını giderken yaktığını yabana atmamandır vefa dostluğun asaletine bir dua sonrası verilen sözlere hayellere ihanet katmamandır vefa allahın sonsuz mükafatı karşısında cehennemi hafife almamandır ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır
ama satık damda deve arıyoruz ihrahim etem H.Z kıssasını bilmeyeniniz yoktur ama kimsede bu kıssadan ibret almış gibi görünmüyor eğer ibret alanlar olsaydı bir çok ibrahim etemler olurdu dünyada ama ne yazıkki damda deve arıyoruz biz müslümanlar süslü dünya içerisinde
bütün alimlar ne diyor hutbelerde iyiliği emredin kötükten sakının acabağa ne kadar iyiliği emrediyor kötülüktende sakınıyoruz hiç düşündünüzmü akti aklımıza getirdik mi getiremeyiz dünya okadar süslenmişki artık neyin yanlış neyin doğru olduğunu karıştırır olmuşuz unutuldu bütün gerçek değerler hani demiştikya sırati mustakim olacağız burada hoş sohbetler olurken
bir yandan ben ve cihat ruhu ölmüş kardeşlerim islama ve müsülümanlara yapılan saldırılara şahit olurken diğer taraftan eşlerimizin cihada gitmelerine izinvermezken eşlerini binbir hilelerle ve desiselerle cihattan alı koyan bacılarım bütün islam toprakları işgal ve katliğam yapılırken bizler sıcak yataklarımızda nasıl uyuyabiliyoruz markalı kıyafetler almaktan geri kalmayan her gün istek listelerine yeni bir şey ekleyen bacılarım hic düşündünüzmü açlıktan ve sefaletten ölen müslümanları
hepimiz güzel yorunlarla ve güzel sözlerle cenneti kazanacağını düşünen kardeşlerim ve bacılarım
hani ne demişti iki cihan güneşi h.z muhammet mustafa sav efendimiz komşusu aç yatarken kendisi tok yatan bizden deyildir eğer bir müslümanın canı yanar ve bir diğer müslümanın canı yanmassa
diyen şahlar şahı müslüman bacısı ölürken müslüman kardeşi ölürken bizler sadece yazık çok yazık demekle yetinen müslümanlar ümmetin müslümanlarına yardım etmedikce ahde vefa etmedikce zira siz allahın dinine yardım etmedikce mazlumlara şevkat etmedikce allah size yardım etmez en sevdiklerinizi allah adamadıkca gerçek imana ermiş olamassınız vallahi cennet ucuz deyil valahi cennet ucuz deyil
biz müslümanlar kalu belayı hatırlamak verilen sözü yerine getirmek ahde vefaetmek mec buriyetindeyiz allah hepinizin gönlünce versin
saygı ve sevgilerimle

hani söz nermişyik
1 sayfadaki 1 sayfası