GuLLerin En GuzeLine Layik Ummet OLma DilegiyLe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GuLLerin En GuzeLine Layik Ummet OLma DilegiyLe

Rv BlogHomeAnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Evliliğinizi cennete çevirecek " sihirli " bir reçete!!

YazarMesaj
HAFIZmehmet
Moderatör
Moderatör
HAFIZmehmet

Evliliğinizi cennete çevirecek " sihirli " bir reçete!! Empty
MesajKonu: Evliliğinizi cennete çevirecek " sihirli " bir reçete!!   Evliliğinizi cennete çevirecek " sihirli " bir reçete!! EmptyCuma Ekim 09, 2009 10:37 pm

Hadis-i şerifler üzerine yaptığı sohbetleri çok sevilen ve beğenilerek izlenenhocalardan Amr Halid Bey’in anlattığı yaşanmış bir hikâyeyi sizlerle paylaşmak istiyorum:
“Bir gün birarkadaşım dedi ki bana: ‘Eşimi görmeye bile dayanamıyorum artık! Çok itici geliyor, yüzüne bile bakmak istemiyorum.’ Ona dedim ki: “Bak sana sihirli bir reçete söyleyeceğim, uygula bunu, sonuç alacaksın inşaALLAH.” “Yok” dedi, “Artık hiçbir şey fayda etmez, bitti bu iş!”Israr ettim, razı oldu. İnanır mısınız bir ay sonra geldiğinde gözleriparlıyordu:

“Haklıymışsın!” dedi. “Kalplerimizi birleştiren Rabb’ime şükürler olsun!”
Evet, bu“sihirli reçeteyi” bizler de uygulayalım inşaALLAH. Kendimizi zorlayalım, utangaçlıklar,ihmalkârlıklar ve sıkılganlıklardan sıyrılalım. Sadece eşler arasındadeğil, tüm aile bireylerini kapsıyor “sihirli reçete”.

Bu reçeteye yaşadığımız şu çağda o kadar muhtacız ki. Bizler ne kadar muhafaza etmeye çalışsak da ne yazık ki adeta elimizden kayıyor tümdeğerlerimiz. Modern hayatın süslü tuzakları bir bir çeliyor cantanelerimizi, göz bebeklerimizi. Bir bir avlanıyor taptaze yürekler pusudaki avcılarca. “Elimizde bir tek ailemiz kaldı” derken, o dagidiyor göz göre göre.

Bir şeyler yapmalı değil miyiz acilen? Bu son ümit kaynağımız, sığınak noktamız dayok olmadan bir şeyler yapmalıyız geç kalmadan.

İlk işimiz, aileiçi münasebetleri ve muhabbeti pekiştirmek olmalı. Peki, nasıl olacakbu? Aile içi diyaloglarımızı, hayatımızı nasıl düzeltecek ve ailemizimuhafaza edeceğiz? Ancak bunu başarırsak, kurumaya yüz tutmuş aile ağaçları tek tek yeşermeye durur ve kurtarılabilirse, ancak o zaman gelecekten umutlu olabiliriz!

Efendimiz aleyhisselam bir hadislerinde şöyle buyurmaz mı: “Dünyada cennete girmeyen, ahiret cennetine giremez.” Gelin evlerimizi cennetlerimiz yapalım! Bunun için önerilen ve hatta denenip netice alınan “sihirlireçete” şöyle: “Ailemizle birlikte el açıp ALLAH’a dua ve ibadet etmek.”

Evet hepbirlikte, topluca! Ailemizle; birlikte namaz kılacağız, birlikte dua edeceğiz. Birlikte Kur’an okuyacağız. Rabb’imize birlikte şüküredeceğiz. Ve her “elhamdülillah”ta, Rabb’imizin bize nimetlerini, O’nun tarafından nimetlendirildiğimizi düşüneceğiz.

Sihirli Reçete

Ailemizle birlikte Kur’an okuyacağız; 1 sayfa bile olsa.

Birlikte namaz kılacağız; 2 rekat bile olsa.

Birlikte Rabb’imizi zikredeceğiz, 2 dakika bile olsa.

Birlikte dua edeceğiz; kendi kelimelerimizle, dilimiz döndüğünce.

Bakın ondan sonra Rabb’imizin rahmeti nasıl iniyor tek tek evlerimize.

Nasıl olmazları olduruyor Rabb’imiz (cc).
Nasıl cennetten bir köşeye dönüşüyor evlerimiz.
Kalpler nasıl ısınıyor, nasıl diriliyor çöle dönmüş yürekler...
Denemek gerekiyor!

Evliliğinizi cennete çevirecek " sihirli " bir reçete!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "KEŞKE" Kavram'ının Kur'an'da ne anlam ifade ettiğine dair önemli bir çalışma‏
» İnsan nefsiyle mücadele edecek ki cennete gitsin!..